piątek, 20 czerwca 2014

Mój TOP 10 pozytywnych filmów na początek lata


 Jutro 21 czerwca, czyli pierwszy dzień astronomicznego lata. Najlepszym lekarstwem na poprawę humoru i idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest oczywiście dobry film. Z tej okazji przedstawiam Wam mój ranking wyjątkowo optymistycznych i przyjemnych filmów, które doskonale nadają się na letnie seanse.

1. Lepiej być nie może / As Good as It Gets (1997)
Drażliwy i cyniczny pisarz dostaje pod opiekę psa poszkodowanego sąsiada, dziwactwa mężczyzny znosi jedynie jego ulubiona kelnerka.

 2 Jeszcze dalej niż północ / Bienvenue chez les Ch'tis (2008)
Naczelnik poczty z południa Francji zostaje przeniesiony na okrytą złą sławą północ, gdzie zmierza się z zaskakującą rzeczywistością i obala stereotypy.

 3. Nietykalni / Intouchables (2011)
Sparaliżowany milioner zatrudnia do pomocy mężczyznę z przedmieścia, który jest kompletnym przeciwieństwem jego charakteru.

 4. Amelia / Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Mieszkająca samotnie w Paryżu, Amelia pewnego dnia postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi, a także poznaje tajemniczego mężczyźnie.

 5. Sok z żuka / Beetle Juice (1998)
Młode małżeństwo ginie w wypadku samochodowym, a później powraca do domu jako duchy i próbuje z niego wygonić nowych lokatorów z pomocą bioegzorcysty.

 6. Dzień świstaka / Groundhog Day (1993)
Prezenter prognozy pogody przyjeżdża do małego miasteczka, żeby zrelacjonować Dzień Świstaka, następnego dnia okazuje się, że wciąż jest ten sam dzień.

 7. Grand Budapest Hotel / The Grand Budapest Hotel (2014)
Dozorca słynnego hotelu i jego młody pracownik zostają uwikłani w aferę wokół kradzieży bezcennego dzieła sztuki i przejęcia fortuny rodzinnej.

 8. Mała Miss / Little Miss Sunshine (2006)
Zwariowana rodzina wyrusza busem na konkurs piękności dla dzieci, w którym ma wziąć udział 7-letnia Olive.

9. Notting Hill (1999)
Nieśmiały właściciel księgarni przypadkiem spotyka sławną aktorkę filmową, a po pewnym czasie zakochuje się w niej.

10. Czas na miłość / About Time (2013)
Młody chłopak dowiaduje się od ojca, że w ich rodzinie mężczyźni mają dar cofania się w czasie, postanawia więc zdobyć miłość.

 Wyróżnienie za wyjątkowo miły seans: 
Była sobie dziewczyna / An Education (2009)
Szesnastolatka marzy o studiach na Oxfordzie, gdy jednak poznaje starszego mężczyznę postanawia nauczyć się prawdziwego życia.

2 komentarze:

  1. Była sobie dziewczyna średnio pozytywna, ale jeden z moich ulubionych ;) Muszę wreszcie nadrobić to Czas na miłość!

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka sobie ta lista. Żadnego jakoś nie kojarzę z latem, tylko niektóre z pozytywnymi emocjami. Niektóre jakby na siłę dodane z braku pomysłu.

    OdpowiedzUsuń